KKK

Miks ma peaks eelistama looduslikku käsitööseepi poeseebile või duššigeelile?
Signe Seepide looduslik käsitööseep on valmistatud külmpressmeetodil, mis tähendab, et  valmistamisel säilivad koostisosades sisalduvad kasulikud ained.
Signe seebid kasutab looduslikke komponente, mis ei kurna organismi ega loodust.

Kas looduslik kosmeetika on allergiavaba?
Looduslik kosmeetika võib tekitada allergiat. Näiteks apelsini õli on tehtud naturaalsetest apelsinidest ja võib põhjustada allergiat nendel, kellel on tsitruste vastu allergia. Signe Seepide pakendile on märgitud kergesti loetavalt kõik koostisosad, mille järgi saate kontrollida toote sobivust oma nahale.

Kas looduslik käsitööseep saab otsa kiiremini kui tavaline poeseep?
Looduslikke käsitööseepe on erinevaid, kuid Signe Seepide käsiööseebid on sama vastupidavad kui tavalised poeseebid.Kas looduslik käsitööseep ka vahutab?
Käsitööseepide vaht oleneb koostisest ja seetõttu võib vahu hulk seepidel erineda. Näiteks oliivõliseebi vaht erineb teistest väiksemate mullide poolest, samas kui soolaseebid omavad külluslikult tihedat ja kreemjat vahtu.  Kõige enam vahutab meie tootevalikust siidiseep.

Kas looduslikel seepidel on ka nahka hooldavaid omadusi?
Looduslikud käsitööseebid ei koosne glütseriinist ning sünteetilistest lõhna- ja värvainetest, vaid looduslikest komponentidest nagu: savi, vetikad, sool, eeterlikud õlid, taimed, kastoorõli. Need komponendid on loodusest ja on omaduste poolest unikaalsed; näiteks savi on nahka puhastava toimega ning kummelit ja saialille kasutatakse rahvameditsiinis juba sajanedeid põletikuvastase toime poolest.

Kas looduslik käsitööseep kuivatab nahka?
Kõik seebid on valmistatud selliselt, et väike osa rasvasid on seebistamata. Seebistatud osa puhastab nahalt mustuse ja rasu ning seebistamata rasvad ning õlid niisutavad. Samas võib juhtuda, et väga tundliku nahaga inimestel võib nahk hakata kuivama isegi peale pesemisvahenditeta pesu. Sellisel puhul ei suuda looduslik seep tagada piisavat niisutust ning pärast pesu tuleb nahale kanda kreemi või kehaniisutajat.

Kuidas seep peseb?
Seep koosneb pikkadest molekulidest, mis koosnevad peamiselt süsinikust ja vesinikust. Nende pikkade molekulide kaks otsa, nn pea ja saba, on väga erinevad. Piltlikult võime ütelda, et molekuli saba armastab rasva , peale aga meeldib vesi.
Rasva armastav saba seondub rasva ja mustusega, samal ajal kui vett armastav ots pöörab ennast ära, vee poole ja seega mustusest eemale. Selle tulemusena kapseldub mustus seebimolekulide sisse, mis selle samal ajal riietelt või kätelt lahti tõmbavad. Nüüd on väikesed mustusekapslid vesilahustuvad, nii et need kaovad loputusveega. Osa seepe sisaldab ka ensüüme, nii et need lahustavad tõrksaid plekke, mida seebimolekulid ise riiete küljest lahti ei saa. Allikas: Imeline teadus.

Mis vahe on kehaniisutajal (tahkel kreemil) ja kehakreemil (kreem vee baasil)?
Kehaniisutaja koosneb 100% toimeainetest. Veebaasil kreemides on peamiseks koostisosaks vesi. Kui kreemile on lisatud vett, peab selles olema ka säilitusaine. Sellised kreemid ei sobi kasutamiseks talvel külmaga, sest veekristallid külmuvad nahal ja võivad nahale haiget teha.